Pozwól, że przedstawię Ci się tak jak opisuje mnie test DISC D3. 

A OPISUJE BARDZO DOKŁADNIE, POKAZUJĄC TO CZEGO SAMA NIE BYŁAM ŚWIADOMA PRZEZ LATA.

Mój styl zachowania DISC to wysokie I oraz wysokie S, określone jako Doradca. Według raportu DISC jestem charyzmatyczną, ciepłą i towarzyską osobowością. I absolutnie się z tym zgadzam! Mam wrodzone bardzo dobre podejście do innych, zachowuję się swobodnie i jestem bardzo opanowana. Jestem bardzo wspierająca i doskonale się komunikuje. Ale nie narzucam się innym ze swoimi pomysłami; wolę przekonywać i wpływać na podejmowane przez nich decyzje skuteczną komunikacją. Często otwarcie okazuję swoje uczucia i emocje, łatwo ufam innym. We wszystkim co robię, przyjmuję pozytywne podejście.

Dobrze odnajduję się zarówno w dużej grupie, jak i w rozmowie w cztery oczy. Emocjonalnie jestem bardzo stabilną osobą. Ale też bardzo elastyczną, potrafię dopasować się do prawie każdego środowiska.

Wytrwale dążę do osiągania celów dzięki pracy zespołowej i tworzeniu przyjaznego środowiska. Jestem w stanie zachować spokój nawet w sytuacjach, które innych wytrąciłyby z równowagi. Odpowiada mi rola rozjemcy, rozwiązując problemy, staram się stosować sprawdzone metody. Ale staram się też być kreatywną porównując je do nowych pomysłów. Działam w bardzo racjonalny sposób, ale też nie waham się zerwać ze sposobami "uświęconymi tradycją".

To wszystko moje mocne strony i najprawdziwsza prawda! W opisie mojego stylu zachowania są jeszcze pewne tendencje i ograniczenia. Możesz poczytać o nich zaglądając do mojego raportu DISC D3.

Z mojego testu DISC D3 wynika jeszcze jedna ważna rzecz. Jestem tzw. „nocnym liderem” i mam super moc! W sytuacji stresującej, kryzysowej, podbramkowej odpala mi się dodatkowy bieg, przejmuję inicjatywę i działam ze zdwojoną mocą i skutecznością.

Moje mocne strony w byciu liderem to oddziaływanie, tworzenie i relacyjność. Zespół chętnie przyznaje mi rolę lidera, a ja przyjmuję ją z zadowoleniem i uważnością na wszystkich członków grupy. Jestem kreatywna i potrafię wprowadzać swoje pomysły w życie. Świetnie radzę sobie z rozwiązywaniem nawet bardzo trudnych problemów. Zawsze szukam okazji do tego by nawiązać nowe relacje. Stronię od rutyny, często działam impulsywnie

Moje preferowane role zespołowe to Analityk i Kreator. Jako Analityk potrafię łatwo odnaleźć kluczowe elementy danego pomysłu i opracować kolejne etapy procesu, dzięki czemu pomysł ten może zostać zrealizowany. Jedną z głównych wartości, jaką wnoszę do zespołu jest instynktowna zdolność do wychwytywania błędów w procedurach, niespójności oraz innych potencjalnych problemów. Moją silną stroną jest umiejętność dokonania przeglądu opracowanych planów i programów pod kątem potencjalnych zmian i ulepszeń umożliwiających udane wdrożenie projektów. Cechuje mnie rzadka zdolność łączenia umiejętności interpersonalnych z koncentracją na szczegółach. Cenię jakość, wszystko co robię, musi być zrobione jak należy już za pierwszym razem. Potrafię rozwiązywać problemy w logiczny, metodyczny oraz jednocześnie kreatywny sposób.

Jako Kreator generuję pomysły, modele i hipotezy. Potrafię koncentrować się na zadaniach, jednocześnie pozostając wrażliwą na problemy. Cechuje mnie wrodzona umiejętność dostrzegania problemów i sytuacji z różnych perspektyw. Potrafię wpaść na pomysły lub rozwiązania, które przez innych mogłyby zostać przeoczone. Dostrzegam to czego nie widzą inni. Potrafię świetnie ocenić obecną sytuację i określić działania, które muszą zostać podjęte, aby osiągnąć cel. Nie boję się nowych rozwiązań, chętnie eksperymentuję.

Moje dominujące wartości, które motywują mnie do działania to Uczciwość i Lojalność. Spełniam się poprzez bycie w relacji z innymi, koncentruję się na ludziach. Szukam uczciwych oraz praktycznych rozwiązań, działam na rzecz ogólnego dobra. Dbam o komfort innych, nawet własnym kosztem, o ile wszyscy na tym korzystają. Cenię sobie przyjęte zasady i procedury. 

Moje dominujące postawy BAI, którymi kieruję się w życiu to Wewnętrzny spokój i Wiedza. Najważniejsze cechy kojarzone z wewnętrznym spokojem to uprzejmość, empatia, hojność, szacunek do wszystkich istot żywych, dążenie do równowagi między pracą a życiem prywatnym, wierność swoim zasadom, wartościom, pasjom. Wiedza na wysokim poziomie sprawia, że czuję silną potrzebę poznawania, uczenia się, rozumienia, dochodzenia do prawdy, gromadzenia informacji na dany temat. Chcę zdobywać wiedzę, zgłębiać zagadnienia, którymi się zajmuje, być ekspertem w swojej dziedzinie. Chętnie badam dany temat, rozwijam swoje kompetencje w tym obszarze. Pozyskiwanie informacji w danym zakresie jest dla mnie ekscytujące.

Te wszystkie elementy składają się na unikalną całość jaką jestem ja!

Poznanie wyników raportu pomogło mi zrozumieć wiele rzeczy w moim życiu. Wyzbyłam się ograniczających mnie przez lata przekonań. Dowiedziałam się w czym jestem naturalnie dobra i na tym skupiłam się teraz w pracy. Zaakceptowałam swoje ograniczenia i nauczyłam się szukać wsparcia w tych obszarach, które nie są moją mocną stroną. Uświadomiłam sobie moje najgłębsze wartości i postawy i nauczyłam się podejmować decyzje w oparciu o nie. Tak by działać w zgodzie ze sobą! To zmiana, której bardzo potrzebowałam, by poczuć się spełnioną i móc w końcu sięgnąć po więcej. Zmiana, której innymi sposobami nie mogłam osiągnąć przez wiele lat.